Боротьба з «копанками» продовжується

26


Працівниками Сніжнянської міліції у поточному році проводяться заходи, спрямовані на виявлення незаконого використання корисних копалин, протидії їх розкраданню та безліцензійній діяльності по їх видобутку. 

З метою боротьби з цим щоденно ведеться облік виявлених та ліквідованих «копанок». 

При ліквідації «копанок» залучалися місцеві ЗМІ, органи місцевого самоврядування та громадськість. 

Співробітниками ДАЇ міста Сніжне постійно перевіряються транспортні засоби які перевозять вугільну масу і при встановленні порушень( невідповідність документів) транспортні засоби доставляються до міського відділу, де здійснюється перевірка законності перевезення вугілля, також проводяться перевірки місць можливого незаконного видобутку вугілля. З метою отримання інформації за фактами незаконного видобутку вугілля розміщено контактні телефони чергової частини та «Громадської позиції» ГУ МВС області, а само в черговій частині МВ, на дільничних пунктах міліції, підприємствах, організаціях, в громадських місцях та в органах місцевого самоврядування, по яким неоднаразово була получена інформація.

Так з початку року було встановлена і ліквідована 51 «копанка»,по даним фактам порушена 21 кримінальна справа за ст..240 КК України,вилучено 188 тон гірської маси,за розглядами судів сума штрафів склала 58 тис.гривень,за порушення земельного законодавства винних було притягнуто до адміністративної відповідальності, сума штрафів в доход держави склала  3570 грн.

Усім охочим відкопати «копанку» слід пам`ятати, що згідно статті 240 КК України, , карається штрафом від 300 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 2-х років, або позбавленням волі на цей же термін". Як що добича вугілля йде на територіях або об’єктах природно-заповідного фонду, або допущені повторно — обмеження волі на термін від 2-х до 5-ти років, або позбавлення волі на цей же термін з конфіскацією здобутого і устаткування для здобичі. Максимальний термін, який можна отримати — 8-м років позбавлення волі.

Вадим Підгорний 

Прес-служба Сніжнянського МВ ГУМВС України в Донецькій області


Фотогалерея

20130307130607.jpg